Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Safranbolu’da “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” Projesi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN “MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL” PROJESİ KAPSAMINDA SAFRANBOLU MESLEKİ AHİ EVRAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE Z-KÜTÜPHANE VE ATÖLYE KURULUM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Safranbolu’da “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” Projesi
223 views
13 Ocak 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” Projesi kapsamında Safranbolu Mesleki Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Z-Kütüphane ve atölye kurulum çalışmaları devam ediyor.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okulda yapılan çalışmaları inceledi. Gümüş, mesleki liselerin ülkenin kalkınmasında çok önemli bir role sahip olduğunu söyledi.

Covid-19 salgını ile mücadele sürecinde meslek liselerinin önemini bir kez daha görmüş olduklarını ifade eden Gümüş, “Bakanlığımız da son yıllarda meslek liselerimize yönelik ciddi çalışmalar ve yatırımlarla önemli bir dönüşüm başlattı. Bakanlığımız 2023 vizyon belgesinde meslek liselerimizin iyileştirilmesine yönelik hedefler belirlemişti. Bu hedefler doğrultusunda bir çok önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Yine bu kapsamda ’Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ hayata geçirildi. Safranbolu’da da Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bu proje kapsamına alındı. Okulumuza Z-Kütüphane yeni atölyeler kurulumuna başlandı” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle okulun kısa süre içinde daha modern ve tüm ihtiyaçlara cevap veren bir okul haline geleceğini aktaran Gümüş, “Hem de öğrencilerimizin istihdamına ve iş dünyasına önemli katkılar sunacaktır. Aynı zamanda son bir yılda bir taraftan pandemi süreci ile mücadele ederken diğer taraftan da ilçemizdeki okullarımıza 10 adet beceri ve tasarım atölyesi kazandırdık. Bu birimlerin okullarımıza kazandırılmasında emeği bulunan bütün devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.