Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gümüş’ten staj yapan öğrencilere ziyaret

SAFRANBOLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN GÜMÜŞ, İLÇEDE BULUNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİNDE ÖĞRENİM GÖREN VE İŞLETMELERDE STAJ YAPAN LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİ İŞYERLERİNDE ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gümüş’ten staj yapan öğrencilere ziyaret
168 views
29 Aralık 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ilçede bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören ve işletmelerde staj yapan lise son sınıf öğrencilerini işyerlerinde ziyaret etti.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerin eşlik ettiği Gümüş, iş yeri temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu. Milli Eğitim Müdürü Gümüş, mobilyadan makinaya, elektrik ve elektronikten bilişim teknolojilerine kadar farklı alanlarda staj yapan öğrencilerle de sohbet etti.

İçinde bulunulan çağın teknolojiye ve nitelikli insan gücüne yatırım yapmayı gerektirdiğini aktaran Gümüş, “İşte bu noktada mesleki eğitim dünyadaki gelişmelere ayak uydurabilecek nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi ve istihdam edilebilirliğini artırması açısından büyük öneme sahiptir. Mesleki eğitimle problem çözücü, analitik düşünen, değişimleri yakından takip eden işbirliği içerisinde çalışarak sorumluluk alan bireyler yetiştirilmektedir” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının son zamanlarda attığı önemli adımlar ve almış olduğu kararlarla ülkede mesleki eğitimde yeni bir döneme girmiş bulunduklarını aktaran Gümüş, “Önce ’Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi ile meslek liselerimizin fiziki mekanları ve imkanları iyileştirildi. Bunun akabinde ise istihdamı artıracak yeni ’Mesleki Eğitim Modeli’ uygulamaya başlandı. Bizlerde paydaşlarla işbirliği içinde sektörün taleplerine duyarlı üretim ve istihdam odaklı anlayışla gençlerimizin gelişen, değişen dünyaya en iyi şekilde hazırlanmasına yönelik gayret gösteriyoruz. Güçlü Türkiye hedefimize güçlü ve rakipleri ile rekabet edebilen gençlerimizle ulaşabileceğimizin farkında ve bilince olarak bu adımları atıyoruz. Emeği gecen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.