Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Ünal, “ Mesleki ve teknik eğitim hayati bir öneme sahiptir”

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) KARABÜK ŞUBE BAŞKANI CENGİZ ÜNAL SANAYİ KURULUŞLARINDA HİZMET VEREN KALİFİYE ELEMAN SAYISININ ÇOĞALTILMASI VE ARA ELEMAN İHTİYACININ KARŞILANMASI ADINA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLDUĞUNU BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Ünal, “ Mesleki ve teknik eğitim hayati bir öneme sahiptir”
166 views
28 Aralık 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Cengiz Ünal sanayi kuruluşlarında hizmet veren kalifiye eleman sayısının çoğaltılması ve ara eleman ihtiyacının karşılanması adına mesleki ve teknik eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

MÜSİAD Karabük Başkanı Cengiz Ünal ve yönetim kurulu üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ı ziyaret ederek, yürütülen faaliyetler ile yeni dönemdeki amaç ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uzun vadedeki ihtiyaçlarına eş güdümlü olarak, sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde, genç nesillerin yetiştirilmesi amacıyla yaptığı protokollerin kendileri için önemli olduğu aktaran Ünal, “Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerinin gerçek iş ortamlarında kalma sürelerinin artırılması ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sektör liderleri ile yoğun bir şekilde etkileşim halinde olmaları eğitim-istihdam-üretim üçgeninin güçlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Çünkü nitelikli iş gücünün artırılması, sanayi kuruluşlarında hizmet veren kalifiye eleman sayısının çoğaltılması ve ara eleman ihtiyacının karşılanması adına mesleki ve teknik eğitim hayati bir öneme sahiptir” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş da eğitim öğretim faaliyetleri, yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak desteklerinin kentin eğitim çıtasının yükseltilmesinde önemli bir payı olduğunu belirtti.

Öte yandan Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin ve Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Duran da MÜSİAD Karabük Başkanı Ünal ve yönetimine iadeyi ziyarette bulundu.

Ziyarette MÜSİAD Başkan Yardımcıları Remzi Özçelik, Şenol Kuru, Suat Aksu, Aydın Saray, Fatih Erdem ve Orhan Esen’de yer aldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.