Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARDEMİR’de TİS görüşmeleri devam ediyor

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE BAŞKANI ULVİ ÜNGÖREN,KARDEMİR’DE ÇALIŞAN VE 3 BİN 600 İŞÇİYİ KAPSAYAN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE 32 MADDE ÜZERİNDE ANLAŞMA SAĞLADIKLARINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KARDEMİR’de TİS görüşmeleri devam ediyor
239 views
14 Aralık 2020 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARDEMİR A.Ş ile Özçelik-İş Sendikası arsında başlayan 15. dönem Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmeleri devam ediyor.

KARDEMİR’de çalışan ve 3 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde 32 madde üzerinde anlaşma sağlandı. KARDEMİR yönetimi ile TİS görüşmeleri kapsamında görüşmeyi Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ve şube yetkileri ile birlikte yaptı. Üngören, ilk toplantıda çoğunluğu idari maddelerden oluşan 32 madde üzerinde anlaşma sağlandığını belirterek, “2021-2022 yıllarını kapsayacak olan 15. Toplu İş Sözleşme görüşmelerine başladık ve iki toplantıyı geride bıraktık. İşverenin ve bizim temennimiz bir an önce toplu sözleşmeyi sonuçlandırıp mutlu sonla bitirmek istiyoruz. Toplu sözleşmenin masada tamamlanması bize mutluluk verecektir. İşverene 79 ana maddeden oluşan taslağı sunduk. Geride bıraktığımız iki görüşmeden idari maddeler başta olmak üzere 32 madde üzerinde anlaştık. Özçelik-İş Sendikası olarak KARDEMİR yönetimi ile bu süreci geçmişte aldığımız deneyimlerle çok iyi bir şekilde getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Üngören, gerçekleşen ikinci toplantıda KARDEMİR yönetimine 2021 -2022 dönemlerini kapsayan zam taleplerini de ilettiklerini de kaydederek, “ Birinci 6 ay için yüzde 18, ikinci 6 ay için enflasyon + yüzde 2, üçüncü 6 ay enflasyon + 2 ve dördüncü 6 ay için ise enflasyon + yüzde 3, Kıdem zammı 600 TL ile sosyal haklarda yüzde25,68 oranında zam talebimiz ile 3 Nisan için bir kereye mahsus 3 bin lira ikramiye talebimiz oldu” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.