Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Gürel, pazar yerlerini denetledi

KARABÜK MERKEZ VE BİRİ KÖY OLMAK ÜZERE KURULAN 7 PAZAR YERLERİ GENİŞ TEDBİRLER ALTINDA AÇILIRKEN VATANDAŞLAR YÜRÜME MESAFESİNDE YER ALAN PAZARLARA GİDEREK İHTİYAÇLARINI KARŞILADI. KARABÜK VALİSİ FUAT GÜREL, BERABERİNDEKİ PROTOKOL ÜYELERİ İLE BİRLİKTE KENT MERKEZİNDEKİ MAHALLELERDE KURULAN 6 PAZAR YERİNİ TEK TEK GEZEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Gürel, pazar yerlerini denetledi
255 views
08 Mayıs 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabük merkez ve biri köy olmak üzere kurulan 7 pazar yerleri geniş tedbirler altında açılırken vatandaşlar yürüme mesafesinde yer alan pazarlara giderek ihtiyaçlarını karşıladı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte kent merkezindeki mahallelerde kurulan 6 Pazar yerini tek tek gezerek incelemelerde bulundu.

Tam kapanma dönemi sürecinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açık olmasına yönelik genelgenin ardından Karabük’te Pazar yerleri geniş tedbirler altında kuruldu.

Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin edebilmeleri amacıyla ikametlerine yürüme mesafesindeki en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verildi.

Pazar yerlerine girişler kontrollü noktalardan sağlanırken vatandaşların kalabalık oluşmaması adına sırayla alanlara alındı.

Zaman zaman rüzgarında etkisi ile pazarcı esnafın zor anlar yaşadı. Karabük Valisi Fuat Gürel ve protokol üyelerinin 5000 evler Pazar alanına giriş yaptığı sırada rüzgarında etkisiyle yerinden uçan şemsiye görevliler tarafından tutuldu. Pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Gürel, Tam kapanma süreci içinde olduklarını ve korana virüs ile mücadelelerinin tam hızıyla devam ettiğini söyledi.

Gürel, “ insanlarımızın ihtiyaçları var onalrın giderilmesi gerekirken, esnafın elindeki ürünlerinde bir şekilde tüketiciye ulaşması gerekiyordu. Hükümetimizin almış olduğu karar neticesinde bu Cumartesi ve önümüzdeki Cumartesi olmak üzere Pazar yerleri açılıd. Karabük merkezde 6 bir tanede Cumayanı köyünde 1 tane olmak üzere 7 tane Pazar yeri açıldı. Esnaf sayısı pazar yerlerine sürekli dolaşıldığı için her mahallede Pazar açma imkânına sahip olduk. Vatandaşlarımız daha rahat bir ortamda alışverişlerini yapıyor. Pandemi kuralları çerçevesinde inşalarımızın kendi mahallelerinde alışveriş yapmaları da iyi oldu” dedi.

Vali Fuat Gürel’e Pazar yerlerini ziyaretleri sırasında İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Tarım İl Müdürü Çetin Ayvalık, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen ve Zabıta Müdürü Sedat Köse de eşlik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.