Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sözel alanda “Test Hazırlama Teknikleri” semineri gerçekleştirildi

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ MESLEKİ VE KİŞİSEL GELİŞİM WEBİNARLARI KAPSAMINDA YIL İÇERİSİNDE OKULLARDA YAPILACAK OLAN ORTAK SINAVLAR İLE İLGİLİ İL GENELİ ORTAÖĞRETİM SÖZEL ALAN ÖĞRETMENLERİ OKUL ZÜMRE BAŞKANLARINA “TEST HAZIRLAMA TEKNİKLERİ” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sözel alanda “Test Hazırlama Teknikleri” semineri gerçekleştirildi
82 views
18 Aralık 2020 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğretmen Akademisi Mesleki ve Kişisel Gelişim webinarları kapsamında yıl içerisinde okullarda yapılacak olan ortak sınavlar ile ilgili İl Geneli Ortaöğretim Sözel Alan Öğretmenleri Okul Zümre Başkanlarına “Test Hazırlama Teknikleri” semineri gerçekleştirildi.

“Test Hazırlama Teknikleri” semineri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli sınavlarında kullanılmasına, kazanım ve beceri temelli soruların hazırlanmasına yardımcı olması açısından büyük önem taşıyor.

Seminer programına katılan öğretmenlerle bir süre sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ölçme ve değerlendirmenin önemine değinerek, “Her çocuğun hakkı olan nitelikli eğitim süreçlerinde farklı paydaşların önemli ihtiyaçlarından biri nitelikli ölçme ve değerlendirmedir. Dünyada değişen koşullar, ilerleyen eğitim teknolojileri ve ortaya çıkan yeni bakış açıları doğal olarak ölçme ve değerlendirme alanını da etkilemektedir” dedi.

Öğretmenlerin gelişime son derece açık olduğunun göstergesinin seminerlere katılım oranının yüksek olmasından da anlaşıldığını ifade eden Akbaş, “Seminerlerimiz devam edecektir. Seminerin hazırlanmasında emeği geçenlere ve seminere katılıp gösterdiğiniz ilgiden dolayı siz değerli öğretmenlerime teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından “Test Hazırlama Teknikleri” semineri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Öğretmeni Bünyamin Şakar moderatörlüğünde Ölçme Değerlendirme ekip sorumlusu Osman Yılmaz ve öğretmen Serkan Acar’ın soru hazırlama teknikleri hakkında bilgilendirme yapmasıyla son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.