Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Safranbolu’da öğrenciler safran topladı

UNESCO DÜNYA MİRAS LİSTESİ’NDE YER ALAN KARABÜK’ÜN SAFRANBOLU İLÇESİYLE ÖZDEŞLEŞEN VE KİLOSU 40 BİN LİRA OLMASI DOLAYISIYLA “DÜNYANIN EN PAHALI BAHARATI” OLARAK ADLANDIRILAN SAFRAN BİTKİSİNİN, GELECEĞE TAŞINMASI AMACIYLA ÖĞRENCİLER SAFRAN ÜRETİM ÇİFTLİĞİNDE, SAFRAN HASADI YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Safranbolu’da öğrenciler safran topladı
220 views
30 Ekim 2020 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 40 bin lira olması dolayısıyla “dünyanın en pahalı baharatı” olarak adlandırılan safran bitkisinin, geleceğe taşınması amacıyla öğrenciler safran üretim çiftliğinde, safran hasadı yaptı.

Öğrenciler, öğretmenlerinin nezaretinde pandemi tedbirleri alınarak safran üretim çiftliğinde, safran bitkisinin yetiştirilme süreçleri, ekonomik değeri, sağlık yönünden faydaları gibi bilgiler aldı. Bilgilendirmenin ardından öğrenciler safran hasadı yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, tüm medeniyetlerin, toplumların, şehirlerin değerlerinin olduğunu, Safranbolu’nun ise bir çok değere sahip olduğunu, safran bitkisinin de bu önemli değerlerden biri olduğunu belirtti.

Gümüş, “Bizler bu değerleri gelecek aktarmak zorundayız, bu sebeple tüm öğrencilerimizi bu konuda bilgilendireceğiz. Bütün öğrencilerimizin bir safranı olsun istiyoruz. Bu süreçte öğrencilerimizi bilgilendirme ve bitkinin yetiştirilme süreçlerini yerinde görmelerini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin doğada yaparak yaşayarak öğrenmelerinin desteklediklerini belirterek, safran üreticilerimize, velilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize değerli katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.