Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrencilerle online motivasyon buluşması

SAFRANBOLU İLÇESİNDE, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) SINAVINA HAZIRLANAN 12. SINIF ÖĞRENCİLERE YÖNELİK OLARAK ÇEVRİM İÇİ MOTİVASYON BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencilerle online motivasyon buluşması
196 views
04 Aralık 2020 - 19:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Safranbolu ilçesinde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilere yönelik olarak çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştirildi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamayla, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan öğrencilerin, sınav öncesi moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması amaçlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için kendilerine önemli görev düştüğünü söyledi.

Bu süreçte öğretmenlerle birlikte özverili bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Gümüş, gençlerin fikirlerini almak ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerin motivasyonlarını artırmak için bu buluşmaların anlamlı olduğunu belirtti. Gümüş, “Başarılı olabilmek için kendimize duyduğumuz güven ve başarıya olan inancımız hedeflerimize ulaşma noktasında büyük önem taşır. Motivasyon bizi harekete geçiren, hareketimizde devamlılık sağlayan güçtür. Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sahasında da başarının ve etkili öğretimin en önemli bileşeni olduğu açıktır. Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü şekilde gelişmesi ve yeni koşulların ortaya çıkması bireylerin geleceğe hazırlanmalarında önem arz etmektedir. Geleceğe hazırlanan gençlerimizin de yeterince motive edildiklerinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerdir. Bizler geleceğimiz olan siz gençlerimize güveniyoruz. Geleceğe güçlü şekilde hazırlanmanız için her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Gümüş, iş hayatında ihtiyaç duyulan becerilerin farklılaştığını, bunun da meslekleri dönüştürmeye başladığını kaydederek, özellikle gençlerin bunun farkına vararak geleceklerini planlarken bu gelişmeleri göz önünde bulundurması gerektiği ifade etti.

Toplantı, öğrencilerle soru cevap olarak tamamlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.