Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrencilere lavanta fidanı dağıtıldı

SAFRANBOLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE SAFRANBOLU ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES” SLOGANI İLE AĞAÇ VE ORMAN SEVGİSİNİN AŞILANMASI AMACIYLA İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE LAVANTA FİDANI, ÇAM TOHUMU VE SAKSISININ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencilere lavanta fidanı dağıtıldı
183 views
09 Kasım 2020 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganı ile ağaç ve orman sevgisinin aşılanması amacıyla ilkokul öğrencilerine lavanta fidanı, çam tohumu ve saksısının dağıtımı gerçekleştirildi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, çocuklara ağaç ve orman sevgisini aşılamak, ayrıca fidanın toprakla buluşmasının hem geleceğe nefes olacağını hem de erozyon gibi doğal afetlerle mücadele anlamında ülkeye büyük kazanç sağlayacağını söyledi.

Farkındalık oluşturmak için Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile bu anlamlı faaliyeti gerçekleştirdiklerini ifade eden Gümüş, “Ağaç ve ormanların doğaya kazandırdıkları güzelliklerle psikolojik hayatımıza, mutluluk ve huzurumuza, eğlence ve dinlenmemize katkıları saymakla bitmez. Ağaçsız medeni bir hayat düşünülemeyeceği gibi, dünya üzerinde insan hayatının varlığı ve devamı da düşünülemez. Fidanlarımız, ağaçlarımız, ormanlarımız, aynı zamanda tarihimizin bir parçası, kültürümüzün bir parçası, inancımızın bir parçasıdır. Bunlar bazen özdeyişlerimizde yer alır, bazen de en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımıza isim olur. Bu bağlamda biz geleceğimiz çocuklarımıza daha yeşil bir çevre bırakmamız gerekir. Bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Safranbolu Kaymakamımız Mehmet Türköz olmak üzere Orman İşletmesi Müdürümüz Sema Altunay’a teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.