Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KBÜ’de Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyum başladı

KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDE (KBÜ) ULUSLARARASI MİMARLIK ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU (RESEARCH’20) “MİMARLIĞI YENİDEN DÜŞÜNMEK” TEMASIYLA ÇEVRİMİÇİ OLARAK YAPILIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KBÜ’de Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyum başladı
207 views
20 Kasım 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) Uluslararası Mimarlık Araştırmaları Sempozyumu (ReseArch’20) “Mimarlığı yeniden düşünmek” temasıyla çevrimiçi olarak yapılıyor.

Sempozyumun açılışını KBÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Özçağlar ile Konferans eşbaşkanları Dr. Öğretim Üyesi Beyza Onur, Dr. Öğretim Üyesi Merve Tuna Kayılı gerçekleştirdi. Açılış oturumunda, davetli konuşmacılar Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülser Çelebi “Sürdürülebilirlik ve Mimarlık İlişkisi”, İstanbul Medipol Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Işık “Kerpiç Yapı ve Deprem İlişkisi” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Sempozyumda ayrıca, Malezya Teknoloji Üniversitesi Yapısal Çevre ve Etüt Fakültesi Prof. Dr. Alias Abdul Rahman, 2006-2010 Mimarlar Odası Genel Başkanlığı Mimar Bülend Tuna, IE Üniversitesi Mimarlık Bölümü Prof. Dr. Fermn Gonzlez Blanco, Malezya Teknoloji Üniversitesi İnşaat ve Etüt Fakültesi Prof. Dr. Mohd Hamdan Bin Haji Ahmad, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Neşe Gurallar, CEDY Maliyet Yönetimi Başkanı Dr. Wei Zhou davetli konuşmacı olarak katıldı.

Sempozyum, bilim insanlarını, mimarları, şehir plancılarını, bina uzmanlarını, eğitmenleri, mühendisleri, sivil toplum kuruluşlarını ve özel sektör temsilcilerini bilimsel çerçevede teorik ve pratik bilgileri paylaşmak ve tartışmak üzere bir araya getirmeyi amaçlıyor.

100’e yakın uluslararası ve ulusal davetli ile katılımcıyı bir araya getirerek 15 oturumda gerçekleştirilecek ve 70 bildiri başvurusu olan sempozyum için 53 bildiri kabul edildi.

Sempozyumda; tasarım ve teori, yapı, yapı malzemeleri, yapım sistemleri ve teknoloji ilişkisi, fiziksel çevre denetimi, yapılı çevre, mimari mühendislik, iç mekan tasarımı, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, tarihi çevre ve kültürel miras, mimarlık meslek pratiği, mimarlık ve politika/ideoloji, mimarlık eğitimi, mimarlık tarihi, coğrafi bilgi sistemleri konularında bilim insanları bildirilerini sunacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.