Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARDEMİR, Savunma Bakanlığının tedarikçisi oldu

KARABÜK DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI A.Ş (KARDEMİR), MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA BAĞLI TERSANELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ONAYLI TEDARİKÇİSİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KARDEMİR, Savunma Bakanlığının tedarikçisi oldu
260 views
19 Ağustos 2020 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR), Milli Savunma Bakanlığına bağlı Tersaneler Genel Müdürlüğü ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünün onaylı tedarikçisi oldu.

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, şirketin, ithalatla mücadele ve yerli üretim kapsamında atılımlarına devam ettiği belirtildi. Fabrikanın, ülkenin en önemli sektörlerinden biri olan savunma sanayisine ürün tedariki konusunda çalışmalarını sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Fabrikamız, bu çalışmalarının sonucu olarak Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığına bağlı Tersaneler Genel Müdürlüğünün ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünün onaylı tedarikçisi olmaya hak kazanmıştır.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, “Şirketimiz uzun süredir devam ettirdiği savunma sanayisine ürün tedarik etme çabalarının meyvesini almaktadır. Ülkemizin savunma alanında önde gelen kurumları için ürün üretmek, ülkemizin ithalata karşı olan mücadelesine katkı sağladığı gibi milli servetimizin de yurt dışına çıkmasını engellemektedir. KARDEMİR açısından da bu kadar önemli bir alana katma değeri yüksek ürün tedarikinde bulunmak bir hayli önemli ve geleceği açık bir faaliyettir” dedi.

Açıklamada, şirketin yanı sıra bağlı ortaklıklardan KARDÖKMAK’ın da kazandığı bu hak sonucunda, askeri tersaneler ve fabrikalar için üretim yapılacağı ve hali hazırda devam etmekte olan savunma sanayisine yeni ürün geliştirme çalışmalarının sürdürüleceği kaydedildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.