Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARÇEL’den üretim rekoru

KARDEMİR’İN YAN KURULUŞU OLAN KARÇEL AŞ. 2020 YILINDA 15 BİN TONUN ÜZERİNDE İMALAT YAPARAK KURULUŞUNDAN BU YANA EN YÜKSEK İMALAT MİKTARINA DA ULAŞARAK REKOR KIRDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KARÇEL’den üretim rekoru
324 views
24 Ocak 2021 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARDEMİR’in yan kuruluşu olan KARÇEL AŞ. 2020 yılında 15 bin tonun üzerinde imalat yaparak kuruluşundan bu yana en yüksek imalat miktarına da ulaşarak rekor kırdı.

KARDEMİR’in özelleştirilmesinden önce ülke genelinde üstlendiği yüzlerce proje ile “Fabrikalar yapan fabrika” unvanını kazanan KARÇEL AŞ. eski günlerine geri dönüyor. Şirket, pandemi nedeniyle piyasaların daraldığı, istihdamın azaldığı günlerde üretim ve istihdam rekoru kırdı.

Geçmiş dönemlerde ağırlıklı olarak KARDEMİR yatırımlarının imalatlarını gerçekleştiren KARÇEL AŞ, 2020 yılından itibaren ağırlık verdiği dış pazarda üstlendiği projelerle tarihinin üretim rekorunu kırdı. KARDEMİR yatırımlarının azalması ile çehresini piyasaya yönelten KARÇEL AŞ kapasitesinin yüzde 90’nını piyasaya iş yaparak tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışı birçok önemli projede yer alan KARÇEL AŞ; “Fabrikalar yapan fabrika” misyonuna yıllar sonra geri döndü. Şirket; Rusya’da Liman Genişleme Projesi, Afrika’da demiryolu hatları kurulumu, Tayland’da rafineri modernizasyonu gibi birden çok proje ile ülke ihracatına da katkı sundu. Fabrika ayrıca yurtiçinde de Çanakkale Köprüsü imalatları, Ordu Çamsan’ın MDF-3 tesisi yatırımı imalatları, Şişecam soğuk fırın tamirleri, Afşin Elbistan A-Termik Santrali modernizasyonu ve Siirt ’de yapımına devam edilen Türkiye’nin ilk çinko izabe tesisi kurulum, inşaat, imalat ve montajını paket olarak üstlendi.

Pandemi nedeniyle birçok firma ve kuruluşun personel azaltımına gittiği dönemde KARÇEL gerek şantiyeleri ve alt yüklenicileri ile gerekse de fabrika sahasındaki taşeronları ile sene boyunca binden fazla insana istihdam sağladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.