Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elektik trafosu koydurmak için 1.5 yıldır mücadele veriyorlar

KARABÜK’TE YAPI KULLANMA VE İSKANLARI ALINMIŞ BİNALARDA OTURAN VATANDAŞLAR 1.5 YILDIR ENERJİ FİRMASINA BAKS ELEKTRİK KUTUSU KOYDURMAK İÇİN MÜCADELE VERİYOR. YAKLAŞIK 8 BİNADA İNŞAAT ELEKTRİĞİNDEN KAYNAKLANAN DÜŞÜK VOLTAJ SONUCU BOZULMADIK ELEKTRONİK EŞYALARI KALMAYAN VATANDAŞLAR, MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ ÇABALIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elektik trafosu koydurmak için 1.5 yıldır mücadele veriyorlar
154 views
30 Eylül 2020 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabük’te yapı kullanma ve iskanları alınmış binalarda oturan vatandaşlar, uzun süredir enerji firmasına baks elektrik kutusu koydurmak için mücadele ettiklerini, düşük voltaj sonucu bozulmadık elektronik eşyalarının kalmadığını söyledi.

Yapı kullanma ve iskanları alınmış 8 binanın sakinleri, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Site sakinlerinden Zeki Akkaya, yapı kullanma ve iskan izinlerinin alındığı binalarda oturmaya başladıklarını ancak elektrik abonesi olmadıklarından inşaat elektriği kullandıklarından mağdur olduklarını söyledi. 1.5 yıldan bu yana elektrik voltaj düşüklüğü nedeniyle kat maliklerinin kombi, buzdolabı, televizyon gibi bir çok elektronik malzemelerinin bozularak arızalandığını kaydeden Akkaya, “Yaşlı insanlarımız ve hastalarımız olduğundan asansörler bile çalışmıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için site kat malikleri olarak 2019 yılında baks elektrik kutusu yeri gösterilen yere trafonun kurularak mağduriyetimizin giderilmesi için dilekçelerimizi vermiştik. Sonuç alamadık” dedi.

Site sakinlerinden İbrahim Karabilal ise, “Hanımlar gece gündüz çamaşır yıkayacağım diye saat bekliyorlar. Adeta nöbet tutuyorlar ve makine bir çalışıyor, duruyor, bozuluyor. Tamirciyi çağırıyoruz, ’elektrikten kaynaklı’ deyip 75 -100 lira alıp gidiyor. Sanki bir köy yerindeymişiz gibi ama şehrin göbeğinde yaşıyoruz. Artık mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” diyerek sıkıntılarını dile getirdi.

Sürekli düşük voltaj nedeniyle bozulan eşyalarını tamir ettirmekten bıktıklarını söyleyen site sakinleri, korona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim alan çocuklarının da mağdur olduğunu kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.