Karabük Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Küçüktepe’den 3 Nisan mesajı

YAŞA VE YAŞAT EĞİTİM GELİŞTİRME DERNEĞİ BAŞKANI ABDULLAH KÜÇÜKTEPE KARDEMİR’İN TEMELİNİN ATILMASI VE KARABÜK’ÜN KURULUŞUNUN 84. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Küçüktepe’den 3 Nisan mesajı
236 views
02 Nisan 2021 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaşa ve Yaşat Eğitim Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Küçüktepe KARDEMİR’in temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 84. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Küçüktepe mesajında, “Cumhuriyetimizin ilk yıllarında siyasi bağımsızlığımızı iktisadi kalkınmayla desteklemek amacıyla ülkemizde ağır sanayinin kurulması gerekiyordu. Bu nedenle Demir Çelik sanayisinin kuruluş yerinin saptanması ve diğer sorunlarının incelenmesi için Sümerbank ve Erkan’ı Harbiye temsilcilerinin ortaklaşa yürüttükleri bir çalışma yapılarak gerekli koşullar her yönüyle araştırılmış, maden kömürü havzasına ve sahile yakınlığı, demiryolu güzergahında bulunuşu, jeolojik bakımdan ağır endüstrinin kurulmasına elverişli olması ve stratejik uygunluğu nedeniyle Türkiye’nin ilk entegre demir- çelik sanayinin Karabük’e kurulmasına karar verilmiştir. 3 Nisan Karabük’ün Kuruluşu yıl dönümü vesilesi ile Karabük Demir Çelik Fabrikasının bölgemizde kurulması talimatını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbakan İsmet İnönü’yü, İktisat Bakanı Celal Bayar’ı, Genelkurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak’ı, şehrimizin ve KARDEMİR’imizi bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm büyüklerimizi ve tüm emekçileri saygı ve rahmetle anıyor, ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.